Mental Masterclass – Podróż mentalna dla Artystów

AUTORSKI PROGRAM ROZWOJU
ARTYSTYCZNEGO, ZAWODOWEGO I OSOBISTEGO
DLA ARTYSTÓW MUZYKÓW


Bądź szczęśliwym Artystą,

który nie boi się podejmować twórczych działań,

świadomie podąża za swoimi marzeniami,

skutecznie i konsekwentnie buduje swoją markę,

umiejętnie sprzedaje swoje produkty – zasoby,

czuje, że jego twórcze działanie staje się misją

dzielenia się z innymi.


IDEA PROGRAMU MENTAL MASTERCLASS

PODRÓŻ MENTALNA DLA ARTYSTÓW


Ideą programu jest wsparcie artystów w realizacji ich artystycznych przedsięwzięć, poprzez dostarczenie im merytorycznej, coachingowej i mentoringowej wiedzy dotyczącej świadomej organizacji czasu, skutecznego ćwiczenia, odważnego wyznaczania celów zawodowych, walki z tremą, budowania własnej marki, organizacji koncertów, poruszania się w przestrzeni MS, zdrowego i szczęśliwego funkcjonowania w artystycznych strukturach oraz odważnego podejmowania kroków w kierunku wyłamania się z zadań, które od lat oddalają nas od spełnienia marzeń.

Zajęcia prowadzone są w sposób twórczy, ale i konkretny, w oparciu o partnerską relację między mentorem – Anną Wandtke i klientem (studentem, uczniem, absolwentem). Podstawowym założeniem jest odkrywanie potencjału klienta oraz odnalezienie, wskazanie jego wartości, możliwości, talentów, predyspozycj i celów zawodowych.

DLA KOGO JEST TEN PROGRAM?

Jesteś absolwentem, studentem lub uczniem uczelni / szkoły artystycznej, artystą – muzykiem,


jednak mimo wielu dowodów na to, że masz w sobie ogromny potencjał, umiejętności – nadal nie wierzysz w swoje możliwości lub wychodząc na scenę nie udaje Ci się zaprezentować tak, jak mógłbyś. Uważasz, że jest wielu innych muzyków, lepszych od Ciebie i nie zasługujesz na odważne sięganie po swoje marzenia.

Spędzasz z instrumentem wiele godzin dziennie, od lat muzyka Cię fascynuje,


ale nie udaje Ci się osiągnąć celów, które sobie wyznaczasz. Masz problem ze świadomym zarządzaniem czasem, skutecznym ćwiczeniem lub przy pierwszym upadku rezygnujesz … cel, który był Twoim marzeniem staje się mglistym snem. W efekcie, Twoja podróż się kończy w połowie drogi do realnego celu.

Masz już jasno określoną wizję siebie, swej drogi, swej wyjątkowej marki,


ale nie wiesz jak skutecznie przedstawić ją światu. Jak zabrać się za organizację koncertów, jak stworzyć idealne portfolio, jak proponować swoje artystyczne usługi, jak je wyceniać.

WYBIERZ KURS, KTÓRY CIĘ INTERESUJE I ZAMÓW GO PONIŻEJ
KURS PIERWSZY

BASIC MENTAL MASTERCLASS


4 MODUŁY


Basic Mental Masterclass z dr hab. Anną Wandtke


Zależnie od wybranych przez Ciebie 4 modułów,
otrzymasz odpowiednie wskazówki, narzędzia i ćwiczenia, które pomogą Ci zmienić stan rzeczy, w którym obecnie się znajdujesz. Spojrzysz na swe życie z szerszej perspektywy, dzięki czemu zaczniesz bardziej racjonalnie, odważnie i twórczo marzyć, planować i działać.


Karty ćwiczeń / PDF
Ćwiczenia z zakresu omawianego tematu pomogą uczestnikowi kursu w spokoju domowego zacisza dokonać konstruktywnej analizy swojej sytuacji zawodowej, osobistej, rodzinnej, narzędzia zawarte w ćwiczeniach pomogą wyznaczyć cele i zaplanować drogę do ich osiągnięcia.

4 spotkania indywidualne
240 minut Indywidualnych spotkań – klient/coach
(każde ze spotkań trwa 60 minut),
Spotkania indywidualne, to najefektywniejszy element kursu. Podczas zajęć, które odbywają się na platformie ZOOM, w formie 1/1=coach/klient, wspólnie z dr hab. Anną Wandtke udajesz się w podróż wgłąb własnych możliwości, talentów i marzeń.
Kurs kończysz z gotową recepta, planem działania i wiarą w to, że się uda.
KURS DRUGI

EXTRA MENTAL MASTERCLASS


8 MODUŁÓW


Extra Mental Masterclass z dr hab. Anną WandtkeZależnie od wybranych przez Ciebie 8 modułów, otrzymasz odpowiednie wskazówki, narzędzia i ćwiczenia, które pomogą Ci zmienić stan rzeczy,
w którym obecnie się znajdujesz. Spojrzysz na swe życie z szerszej perspektywy, dzięki czemu zaczniesz bardziej racjonalnie, odważnie i twórczo marzyć, planować i działać.

Karty ćwiczeń – PDF 8 modułów

4 Spotkania indywidualne
240 minuty Indywidualnych spotkań – klient/coach
(każde ze spotkań trwa 60 minut),
Spotkania indywidualne, to najefektywniejszy element kursu. Podczas zajęć, które odbywają się na platformie ZOOM, w formie 1/1=coach/klient, wspólnie z dr hab. Anną Wandtke udajesz się w podróż wgłąb własnych możliwości, talentów i marzeń. Kurs kończysz z gotową receptą, planem działania i wiara w swoje możliwości. Jednocześnie wiesz też jak działa rynek reklamy, sprzedaży …

KURS TRZECI

„KREATYWNY ARTYSTA I JEGO MOŻLIWOŚCI”

4 MODUŁY
Kurs (on-line) „Kreatywny Artysta i jego możliwości”,  to swoisty
przewodnik po rozwojowych ścieżkach artystycznych, skierowany zarówno do studentów, absolwentów uczelni artystycznych, ale i licealistów szkół muzycznych.

Tematyka kursu zawarta jest w  czterech modułach:

Zdefiniowanie artystycznych celów, potrzeby zmiany
Twoje możliwości
Mapa i rezultaty skutecznego działania
Twoja marka artysty

Zachęcam do wspólnej podróży, dzięki której:

1. ZDEFINIUJESZ SWOJE PRAGNIENIA,

CELE ZAWODOWE

2. UWIERZYSZ W SWOJE MOŻLIWOŚCI

3. ZNAJDZIESZ W SOBIE PROSTE DROGI,

KTÓRE POPROWADZĄ CIĘ DO SPEKTAKULARNEGO

ROZWOJU

4. OKREŚLISZ SWOJĄ MARKĘ I KIERUNEK,

W KTÓRYM ZACZNIESZ PODĄŻAĆ 

PROGRAM KURSU

Czekają Cię 4 indywidualne spotkania  ze mną (zoom), podczas których przeprowadzę Cię metodami i narzędziami coachingowymi przez morze drzemiących w Tobie możliwości. A najciekawsze jest to, że to Ty sam je w sobie odkryjesz, a ja jedynie doświetlę jeszcze niedostrzeżone przez Ciebie miejsca Twoich zasobów. 

Otrzymasz materiały ćwiczeniowe pdf, dzięki którym sam bez napięcia upływającego czasu zastanowisz się nad zagadnieniami Cię nurtującymi i omawianymi na spotkaniach indywidualnych.

Do zobaczenia !!!Anna Wandtke

Oferta świąteczna:
Tylko do 22.12.2021, do godz. 24:00 można zakupić kurs  w promocyjnej cenie.
Opłata jest możliwa jednorazowo lub w 2 ratach, raz w miesiącu.

CO ZYSKASZ DZIĘKI UDZIAŁOWI W PODRÓŻY MENTALNEJ DLA ARTYSTÓW

Określisz jasno swoje artystyczne, zawodowe marzenia oraz nauczysz się przeobrażać je w realne plany. Dzięki pomocnym narzędziom nauczysz się wyznaczać cele artystyczne i dowiesz się jak konsekwentnie i skutecznie do nich dążyć. Dowiesz się jakie są najczęstsze przyczyny Twych ewentualnych niepowodzeń i nauczysz się jak ich uniknąć w przyszłości. Poznasz motywujące wskazówki, jak osiągnąć sukces w wybranej przez Ciebie dziedzinie.

Dowiesz się czym jest marka artysty i w jaki sposób należy ją budować. Określisz czym dla Ciebie jest jakość w świecie artystycznym oraz co wyróżnia Twoje artystyczne usługi spośród innych konkurentów. Zdefiniujesz swojego ulubionego klienta oraz grupy docelowe. Stworzysz swoje nowoczesne portfolio, zawierające treści: audio, mp4, youtube oraz imponującą ofertę swoich produktów.

Poznasz swoje mocne i słabe strony, zdefiniujesz, które z nich wpływają na Twój sukces, a które go hamują. Dowiesz się co wpływa na poczucie własnej wartości oraz na wiarę w swoje możliwości. Uczestnictwo w kursie sprawi, że będziesz absolutnie świadom swych zawodowych atrybutów, swoich zalet, talentów i predyspozycji i wartości, dzięki czemu pokonasz strach, tremę, która do dziś towarzyszyła Ci w twórczym działaniu, odbierając pełnię radości z tego co robisz i tego, co jednocześnie jest Twoją pasją.

Poznasz wszystkie etapy dotyczące organizacji przedsięwzięć artystycznych. Ułożysz plan działania, będący wynikiem Twych artystycznych marzeń, oparty na Twych wartościach, predyspozycjach i priorytetach.
Stworzysz kilka programów koncertowych dostosowanych do odpowiedniej grupy docelowej.
Dowiesz się, jak wyceniać swoje usługi.

ZAMÓW KURS:

ZAPOZNAJ SIĘ Z OPINIĄ KURSANTÓW:

PAULINA

SKRZYPACZKA, MATURZYSTKA:

… „Poleciłabym takie warsztaty wszystkim znajomym, którzy planują dalszą karierę w świecie muzyki, niezależnie od instrumentu. Wszyscy powinni mieć zdrowy stosunek do muzyki, żeby grać i móc się nią cieszyć, oraz osiągać sukcesy. Bycie muzykiem, to wyzwanie fizyczne i psychiczne. Jeśli nie posiada się odpowiedniego spojrzenia, można się na zawsze zrazić do instrumentu.  Warsztaty bardzo pomogły mi zdefiniować moje cele i marzenia, pokazały mi jak je zrealizować i dodały wiarę w siebie, pod względem, że te cele są do osiągnięcia przy odpowiedniej pracy. Tematy były bardzo ciekawe i przydatne przede wszystkim w życiu muzyka, ale też ogólnie w życiu”…


KAROLINA

SKRZYPACZKA, ABSOLWENTKA UCZELNI ARTYSTYCZNEJ

…„Podróż InstruMentalna” to fantastyczna przygoda dla każdego poszukującego artysty. Pełna pasji do muzyki i wiary w drugiego człowieka, Anna Wandtke niczym przewodnik oprowadza zainteresowanych po zakamarkach skrzypcowej duszy. Ponadto porusza najczulsze struny w życiu MUZYKA, które decydują o jego sukcesie zawodowym. Dla mnie każde kolejne spotkanie jest nie tylko inspiracją, ale motywacją do dalszego doskonalenia siebie”…


MAŁGORZATA SKRZYPACZKA,

STUDENTKA HOCHSCHULE FUR MUSIK W WIEDNIU

..”Najważniejsze co wyciągnęłam z zajęć to planowanie ćwiczenia, kiedy mam przed sobą czterogodzinny program na konkurs.
Kolejna bardzo ważna sprawa, to uświadomienie sobie, jak ważna jest równowaga w różnych sferach życia; kiedy skupimy się tylko na muzyce to tak, jakby samolot był załadowany tylko z jednej strony i próbował lecieć na drugi kontynent…
Bardzo dobrym pomysłem są podcasty w serwisie YouTube, mogę słuchać ich i inspirować się w każdej chwili, nawet robiąc inne rzeczy. Była to swoista podróż instrumentalna i mentalna. Spotkania i nagrane filmy były motywatorem do działania, głosem rozsądku, a czasami wsparciem i uświadomieniem, że wszystko jest na swoim miejscu.
Warsztaty „Podróż InstruMentalna” są dla młodych artystów bardzo przydatnym drogowskazem. Każdy może znaleźć w nich coś dla siebie i przemyśleć te aspekty swojego życia, które zwyczajnie mogłyby być lepiej ocenione przez samego siebie.
Pani Anna Wandtke to pełna zrozumienia, pozytywna i wzbudzająca zaufanie osoba, która zawsze pomaga, dzieląc się z kursantami swoim doświadczeniem i radą. Jako koncertująca skrzypaczka i pedagog dokładnie wie, z jakimi problemami muszą zmagać się muzycy i dzięki jej zaangażowaniu sprawia, że każdy może odnaleźć siebie jako artystę i wyznaczyć sobie plany i cele. Uważam, że udział w warsztatach był bardzo cennym doświadczeniem i poleciłabym je wszystkim moim muzycznym znajomym”…PROGRAMY

POSZCZEGÓLNYCH MODUŁÓW
:


MODUŁ PIERWSZY

ARTYSTA SZCZĘŚLIWY

Dowiesz się, jaki cel artystycznej podróży Cię interesuje Odpowiesz sobie na pytanie, czym dla Ciebie jest Twoje szczęście Uświadomisz sobie jakie zadania Cię czekają zanim wyruszysz w podróż do szczęścia / sukcesu Poznasz kilka najważniejszych warunków szczęśliwego życia artysty Poznasz tajniki filozofii szczęścia

**

MODUŁ DRUGI

MARZENIA, JAKO FORMA PLANOWANIA

Zdefiniujesz swoje marzenia we wszystkich sferach życia. Ty za pięć lat Określisz w jakim momencie jesteś obecnie Mapa wyzwań Hamulce i motywatory, siła podświadomości

***

MODUŁ TRZECI

WIARA W SWOJE MOŻLIWOŚCI / TREMA

Dowiesz się czym jest strach / trema i skąd się bierze Czym jest zdrowe poczucie własnej wartości? Poznasz samego siebie / cechy charakteru Rozpoznasz swoje wartości nadrzędne, talenty i marzenia-plany Trema – juz jej nie ma / wskazówki na pozbycie sie tremy

****

MODUŁ CZWARTY

WYZNACZANIE ARTYSTYCZNYCH CELÓW

Istota planowania Twoje cele nadrzędne, motywujące, twórcze i nieprzewidywalne Narzędzia Cele, a wartości, predyspozycje, marzenia … priorytety Kalendarz działań- deadline / działaj, nie bujaj w obłokach

*****

MODUŁ PIĄTY

SKUTECZNE ĆWICZENIE / DZIAŁANIE

Czym jest sztuka? Czym jest jakość? Granie / śpiew / organizacja – Twój wymarzony Ty / cele, a stan obecny Everyday – must have / must be done Fachowe wskazówki skutecznego ćwiczenia – jak spełnić własne oczekiwania

******

MODUŁ SZÓSTY

MARKA ARTYSTY

Czym jest marka produktu? Budowanie własnej marki? Twoja oferta Twój klient i grupa docelowa Portfolio XXI wieku

*******

MODUŁ SIÓDMY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Po co być w MS? IG, FB, YT – Co wybrać? Planowanie działań w MS Jakość w MS Reklama

********

MODUŁ ÓSMY

ORGANIZACJA KONCERTÓW

Twoje cele Twoja oferta Twój klient Rynek przestrzeni artystycznej Kolejność działań / planowanie

*********

MODUŁ DZIEWIĄTY

ZDROWY ARTYSTA / Ciało / Dusza / Umysł

Wpływ aktywności fizycznej i zdrowego żywienia na artystyczny sukces Gimnastyka z kijkami dla artystów / Instruktor – Edyta Kędzierska Automasaż / Instruktor – Ola Szymańska Zdrowe żywienie – Iwona Zasuwa Wypoczynek Wiara i jej moc

**********

MODUŁ DZIESIĄTY

RODZINA NA SCENIE / SCENA W RODZINIE

Twoje wartości, Twój plan, Twoje życie Cudowna mama, wspaniała żona i sprytna egoistka Planowanie na wagę złota Błędy … nie popełnia ich ten, kto nic nie robi

**********

WYKŁADOWCA KURSU – ANNA WANDTKE

Anna Wandtke – wybitna skrzypaczka, wykładowca Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.W 2018 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego w Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie jako adiunkt prowadzi swoją klasę skrzypiec. Jest absolwentką Akadmii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (klasa prof. Krystyny Jureckiej) oraz Hochschule Fur Musik w Mannheim (klasa prof. Waleriego Gradowa). 

Jako solistka występowała z wieloma orkiestrami w kraju i zagranicą (Sinfonia Varsovia, OrkiestraKameralna AUKSO w Tychach, Elbląska Orkiestra Kameralna, Sinfonia Iuventus, Polska Orkiestra Kameralna, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie, Opera Narodowa w Warszawie, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, Orkiestra Symfoniczna w Płocku, Filharmonia Gorzowska, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Kaliska itp). Koncertuje grając recitale na całym świecie. 

Jako muzyk – kameralista, współpracowała z SWR Rundfunkorchester Kaiserslautern, gdzie nagrywała dla niemieckiej rozgłośni radiowej SWR 2. Była członkiem Międzynarodowej UBS Verbier Festival Orchestra, pod dyrekcją James’a Levine’a, gdzie współpracowała z takimi artystami jak: James Levine, Kurt Masur, Paavo Jarvi, Chick Corea, Gidon Kremer, Vadim Repin, Mscislaw Rostropowicz, Evgeny Kissin, Maxim Vengerov, Nigel Kennedy oraz innymi, którzy związani są z wytwórnią płytową „Deutsche Gramophon”, a której szef – Martin Engstroem jest naczelnym dyrektorem Verbier Festival.

Była również członkiem międzynarodowej orkiestry kameralnej Maxima Vengerova. Zespół ten współpracował z wytwórnią EMI. Efektem tej współpracy jest płyta z koncertami skrzypcowymi Wolfganga Amadeusza Mozarta. Anna Wandtke jest członkiem Ensemble de Narol Tytusa Wojnowicza. Jest współzałożycielką oraz członkiem zespołu The New Art Ensemble, który w przeciągu kilkuletniej działalności dał się poznać publiczności większości filharmonii w Polsce i otrzymuje największe uznanie podczas muzycznych festiwali w kraju i za granicą.

Anna Wandtke to skrzypaczka, o niezwykle wyrazistej osobowości muzycznej. Jej grę charakteryzuje ogromna wrażliwość muzyczna, głęboka ekspresja wyrazu. Dzięki wyjątkowemu podejściu do brzmienia insrumentu oraz błyskotliwej, wirtuozowskiej technice Artystka z imponującą swobodą realizuje idee muzyczne, prowadząc słuchacza poprzez płynną narrację muzyczną w świat wyjątkowych dźwięków z kręgu nie tylko muzyki klasycznej, ale i nierzadko fuzji  z jazzem, flamenco, muzyką world.

Jest laureatką licznych konkursów skrzypcowych oraz kameralnych w kraju i za granicą. Była stypendystką Ministra Kultury oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Kilkukrotnie nominowana do Nagród „Czerwonej Róży”. Laureatka Nagrody dla Młodych Twórców w Gdańsku, Stypendystka „DAAD” w Niemczech. 

Skrzypaczka udziela się również, jako pedagog podczas warsztatów, kursów muzycznych w całej Polsce poza granicami. 

Anna Wandtke zapraszana jest członkostwa w jury konkursów skrzypcowych, kameralnych, a w tym roku również lutniczych. 

W roku 2016 Artystka wydała swą debiutancką płytę „VIOLIN SOUL” (DUX), w której gościnnie wystąpił sam Roby Lakatos – wybitny wirtuoz skrzypiec.  Wystąpili również członkowie The New Art Ensemble  (Grzegorz Lalek, Agata Słowikowska, Igor Kabalewski, Tomasz Błaszczak, Sebastian Wypych), Mirosław Feldgebel oraz Agnieszka Panasiuk. Płyta zdobyła serca krytyki oraz szerokiej rzeszy publiczności w Polsce i za granicą. W roku 2018 Anna Wandtke wydała kolejny album „WANDTKE PLAYS POLISH” (REQUIEM RECORDS), na którym wspólnie z wybitnym kontrabasistą – Sebastianem Wypychem oraz znakomitymi pianistami: Mirosławem Feldgeblem oraz Pawłem Sommerem wykonuje dzieła: K. Szymanowskiego, K. Pendereckiego, G. Bacewicz, W. Lutosławskiego T. Paciorkiewicza. 

Artystka jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej uczniowie oraz studenci zdobywają liczne nagrody na czołowych konkursach krajowych i międzynarodowych. 

Działalność pedagogiczna Anny Wandtke opiera się nie tylko na lekcjach indywidualnych – student / nauczyciel, ale i na edukacji interdyscyplinarnej. Artystka zaprasza studentów swojej klasy do cyklicznych zajęć „Czas na sztukę – Time For Art”, podczas których w ramach danej epoki, studenci wspólne z Anną Wandtke słuchają muzyki, oglądają i komentują sztukę malarstwa, architektury, czytają, analizują literaturę oraz rozmawiają o stylistyce kompozytorskiej. Niewątpliwą wartością tych spotkań jest twórcza inspiracja i motywacja studentów, pozytywnie wpływająca na holistyczne, wielowarstwowe postrzeganie przez nich muzyki, stylu, epoki. Poza tym, w ramach „Time For Art”, prowadzonych przez Annę Wandtke, jej studenci uczestniczą w indywidualnych i grupowych wykładach oraz praktycznych ćwiczeniach dotyczących rozwoju zawodowego, walki z tremą, planowania drogi artystycznej, wyznaczania celu zawodowego i budowania marki artysty. Sama Anna Wandtke twierdzi, iż to studenci są jej motorem do działania i od nich czerpie inspiracje do twórczych i kreatywnych pomysłów muzycznej edukacji. 

Jako muzyk, prowadzi bardzo aktywna działalność kulturalną, biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych w kraju i za granicą.  Artystka jest założycielką   i prezesem Stowarzyszenia Humana Ars Musica. Jest dyrektorem artystycznym Innowacyjnych Warsztatów Muzycznych „Art&Business Concept”, które jako jedne warsztaty na rynku polskim łączą w sobie kurs gry na instrumentach, koncerty, wykłady z intensywnym kursem planowania swojej drogi artystycznej, walki z tremą, przedsiębiorczości w kulturze. Anna Wandtke jest współorganizatorem Festiwalu „Piękny brzeg sztuki” w Warszawie. www.jolibordfestival.pl 

Największym sukcesem Anny Wandtke (jak sama twierdzi) są jej dzieci. Artystka jest mamą trójki dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.